Uudiskiri 2017 juuni


1. Millised olid eelmise aasta numbrid MTÜ Robootika lõikes?

FLL üritustele tuli koos juhendajate ja õpilastega kokku 1303 osalejat. 31 % õpilastest olid tüdrukud. Tšempioni tiitli sai Triblox meeskond Sõmeru Noortekeskusest Lääne-Virumaalt. Tšempion II koha sai KG Klemm Kuressaare Gümnaasiumist.

FLL Jr. üritustele tuli kokku koos juhendajate ja õpilastega 1817 osalejat.

RoboMiku Lahingule tuli 511 osalejat! Rändkarika viis taaskord endaga kaasa Robootika.COM Tallinna Reaalkoolist.


2. Robootika juhendajate suvepäevad Rõuges.

12. ja 13. juulil toimub Võrumaal Rõuges mitteametlik robootika juhendajate suvekogunemine. Pooleteise päeva jooksul vahetame mõtteid, kogemusi ning naudime ühiselt Lõuna-Eesti loodust, saunatame ja grillime ning ehitame EV100 kingituseks robotimängu väljakut! Kohtade arv on piiratud! Info ja registreerimine http://goo.gl/QE5f8g


3. Triblox ja KG Klemm käisid FLL Euroopa Avatud Turneel

Mai lõpus esindasid Eesti meeskonnad Triblox ning KG Klemm meid FLL Euroopa Avatud Turneel Taanis. Karikat küll ei saadud aga saadi väärtuslikke kogemusi ja õppetunde, mida teistega edasi jagada. (pilt)
KG Klemm-i juhendaja Olle kommentaar: „Sellele üritusele mineku ettevalmistusprotsessi käigus õppis meeskond palju positiivset ja just iseenda kohta. Koha peal selgus, et mitte ainult Eesti FLL-võistlustel ei ole lahedad inimesed vaid ka näiteks Kreekas, Brasiilias, Iisraelis. Kõigil oli mida jagada ja millest õppida.“
Meeskonna Triblox liige Kaspar ütles, et ettevalmistusperiood ja reis õpetas väga palju ajakasutust planeerima ning dokumentatsiooni koostama.

   


4. Robotid katsevahenditena

Eelmisel kooliaastal toimus viis EV3 robotite õppetöös kasutamise koolitust. Koolitustel prooviti, kuidas III kooliastmes ja gümnaasiumis on võimalik robotitega muuta põnevamaks ainekavas ette nähtud eksperimente. Iga koolitus aitas muuta materjale paremaks ning nüüd on need kõik kättesaadavad siin: https://www.robootika.ee/?page_id=957


5. Veel koolitustest

Juuni alguses on toimunud EV3 algastme ning hulgaliselt WeDo koolitusi. Lisaks piloteerisime ka koolitust „Kuidas ehitada robotit“, mis läks väga hästi ning soovijatele korraldame uue koolituse sügisel!


6. FIRST LEGO League, FIRST LEGO League Jr ning Avatud Euroopa Turnee!

FIRST LEGO League uue hooaja teemaks on Hydro Dynamics, ehk kõik mis seotud vee liigutamisega.

FIRST LEGO League Jr. programmi ametlik nimi on Aqua Adventure

Ametlikud eestikeelsed vasted avaldame sügisel!

Anname ka siinkohal teada, et Avatud Euroopa Turnee (Open European Championship) tuleb sel hooajal esmakordselt Eestisse! Täpsem info juba sügisel!


MTÜ Robootika perekond teeb Teile suure kummarduse tehtud töö ja nähtud vaeva eest. Puhake, koguge jõudu ja laadige akusid, sest järgmine kooliaasta tuleb robootika lainel raju!

Uudised

30 ja 31 märts 2024 toimus Lõuna-Eesti ilusaimate metsade vahel…

Eelneval nädalavahetusel, 15.-16. aprill pidasime maha FLL Eesti Superpowered hooaja…

Meil on hea meel teatada, et selle hooaja Eesti eelvoorud…

Vaata kõiki

Ürituste kalender

Üritused puuduvad
etEstonian