Liitu


Koolirobootika programmiga liitumine pole raske ja sa oled täiesti õigel teel! Kõik algab just siit.

Koolirobootika programm on viis, kuidas muuta robotitega õpilaste jaoks matemaatikat, informaatikat ning teisi reaalaineid huvitavamaks ning panna neid kasutama omandatud teadmisi robootika projektide käigus. Me ei tee seda, et inimesed ehitaks roboteid vaid robotid ehitaks inimesi.

1. Kutsu külla Robootika töötuba.

Sellele järgneb üks võimalikest töötubadest Teie valikul:

  • WeDo töötuba – lapsed ehitavad WeDo komplektist 45 minuti jooksul valmis tuuleveski ning panevad selle liikuma. Vanusegrupp on lasteaia vanemast rühmadest kuni 4. klassini. Kestvus 45 minutit.
  • EV3 programmeerimine – lapsed õpivad 5 minutiga selgeks, kuidas EV3 robotit liigutada. Sellele järgneb 25 minutit harjutamist ning lõpuks on võistlus. Parimatele on auhinnad. Vanusegrupp on 4.-12. klass. Lastel ei pea olema eelnevat programmeerimise kogemust. Kestvus 45 minutit.
  • FLL töötuba – õpilaste ülesandeks on lahendada FIRST LEGO League missioone. See töötuba annab esmase kogemuse EV3 robotitega ning näitab, et mõne FIRST LEGO League missiooni lahendamisega saab hakkama isegi tunni ajaga!

2. Leia õpetaja, kes võiks osaleda kas HITSA või MTÜ Robootika korraldatud koolitusel. Liitu ka org.koolirobot@lists.ut.ee listiga. Sinna postitatakse uudiseid koolituste, võistluste ja taotlusvoorude kohta. Listiga saad liituda LISTS lehel!

3. Mõtle välja, kus sinu huviring toimuma saab ja kes hakkavad sinu huviringis käima. Soovitatav huviringi toimumise intervall on üks kord nädalas, 2 akadeemilist tundi korraga. Noorematele lastele võid pakkuda tegevusi WeDo, vanematele EV3 komplektidega! Üks komplekt sobib korraga töötamiseks kahele lapsele. Ruumi võimalustest ja laste arvust sõltub robotikomplektide arv, mida huviringi tunni läbiviimiseks vajad. Kindlasti läheb sul vaja ühte arvutit iga robotikomplekti kohta. Robotikomplekte võid tellida näiteks Robomiku.ee e-poest

4. Taotle robotite soetamiseks raha HARNO-st. Taotlusvoorude ajad ning tingimused on leitavad kodulehtedelt. Robotite soetamiseks võib küsida toetust ka omavalitsuselt ja kohalikelt ettevõtetelt ning ka lastevanematelt.

5. Kui kohe esimesel aastal ei soovi võistlustest osa võtta, siis võta aasta vabalt ning tee lihtsalt lastega huviringi. Materjale huviringi läbiviimiseks leiad Robootika.ee lehelt, HITSA repositooritumist ja NutiLabori lehelt.

6. Lastele põnevuse tekitamiseks, huvi tõstmiseks ja kogemuste saamiseks tule FIRST LEGO League või FIRST LEGO League Explore võistlusele. See sisustab sinu huviringi kuni pooleks aastaks, pakub materjale, metoodikat ning põnevaid väljakutseid. Lisaks on võimalus osaleda ROBOTEX-il ning RoboMiku Lahingul. Kui on huvilisi ja olete võimelised, siis võite ka kõikidele jõuda.

7. Murede ja rõõmude korral pöördu kooliroboti listi või kirjuta/helista otse kontaktide all olevatele inimestele. Kohtumiseni!

Uudised

FLL Cargo Connect 2021/2022 hooaja FINAAL toimub 26. märts 2022…

Projekti "Journey to the world of Robotics" eesmärgiks on välja töötada…

Vaata kõiki

Ürituste kalender

Üritused puuduvad
etEstonian