Projekti “Robotic 4.0 Tournament” Kreekas 7.-11. juuni


Projekti Robotics 4.0 All raames toimus Kreekas juuni teisel nädalal virtuaalne turniir, kus Eestit esindas samuti väga tore liidetud meeskond Kehtnast ja Raplast!

Turniiri eesmärgiks oli teha nii öelda laager nimega Robocamp ning selle käigus kuue erineva riigiga tuttavaks saada: Eesti, Kreeka, Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia ja Küpros. Turniiri külastas ka võistkond Norrast.

Tiimide ülesanneteks viie päeva jooksul oli tutvustada ennast ja oma riiki, suhelda ning küsida teistelt küsimusi, teha ettekandeid ning läbida erinevaid ülesandeid robotitega:

  • teha takistusrada, selle õpetus ning teha seda nii hästi, et võõral meeskonnal oleks võimalik antud ülesannet ise läbida (sama pidid tegema kõik teised);
  • teha robotite sumovõistlus, samuti nii, et ka teine võistkond saaks aru nii ülesandest kui kirjeldusest, toimus võistlus;
  • panna robot tantsima oma kultuuri iseloomustavalt ning õpetada seda teistele ja samuti õppida ise teise riigi tants selgeks;
  • robot lehvitab riigi lippu.

Meie ja ka kõigil teistel meeskondadel oli väga lõbus ning kogemus oli igati positiivne. Siinkohal tooksin välja Airi, Marguse, Mareti, Mari ja Kadri mõtted võistlusest:

“Mulle meeldis, et mõned tegevused olid eraldi ruumides teise riigiga koos. See lähendas meid. Kui nägime norrakatel Eesti lippu, siis tegime kohe endale ka Norra lipu ja näitasime lippe teineteisele. Sellest tuli ka idee, et viimasel päeval kõikide lipud meisterdada (nii Lego-klotsidest kui ka paberist). Meie robot peatus iga lipu juures, tõstis Eesti lipu üles ja lehvitas seda ning ütlesime samal ajal igale riigile „Goodbye … (riigi nimi)!“. Esialgu oli plaanis, et robot ütleb ise iga riigi keeles “Head aega ….!“ aga seda ei olnud võimalik meil nii kiiresti teostada”.

“Meeldis kindlasti see, et me saime ka osaleda ja kaasa teha. Kõik meeskonnad mõtlesid ägedaid lahendusi välja, eriti lipu ülesande juures oli igaühel oma nägemus. Lõpuüritusel ühistants oli ka väga vahva. Meeldis ka avatseremoonial teistele riikidele küsimuste esitamine, see pani suhtlema.”

“Ülesannetest osutus kõige keerulisemaks Horvaatia saadetud takistusrada, kus vahemaad olid liiga lühikesed, mõni lõik ainult roboti pikkune. Nad olid teinud oma raja samuti väiksemale väljakule nagu meiegi (70x100cm). Kui meil oleks olnud rohkem aega, oleksime venitanud iga lõigu pikemaks. Joonejärgimisprogrammi tegime valmis, aga nii lühikeste vahemaadega ei töötanud see korralikult.”

“Eriliselt jäi meelde see ühise meeskonna tunnetus, mis lõpuks koolimajas tegutsenud rahutul poistepundil tekkis. Kõige enam meeldis üritus ise.”

 

Soovime tänada meeskonda, et nad suutsid teha koostööd ja olla need viis päeva tõeliseks inspiratsiooniks ning esindasid Eestit! Suured tänud ja kummardused!

 

-Ramon ja Maria-

Uudised

30 ja 31 märts 2024 toimus Lõuna-Eesti ilusaimate metsade vahel…

Eelneval nädalavahetusel, 15.-16. aprill pidasime maha FLL Eesti Superpowered hooaja…

Meil on hea meel teatada, et selle hooaja Eesti eelvoorud…

Vaata kõiki

Ürituste kalender

Üritused puuduvad
etEstonian