Avaleht

Tere.
Olen HITSA koolitaja Ramon Rantsus ja see on minu e-portfoolio.
Alustasin oma koolitajakarjääri esmalt lihtsalt Haridusliku robootika entusiastina ja Eesti koolirobootika projekti algataja Heilo Altini assistendina. Nii viisime üheskoos läbi õpetajatele suunatud robootikaalaseid koolitusi kogu Eestis.
Alates 2012 aastast läks koolituste maht nii suureks, et tihti viisime koolitusi läbi üksinda, ehk siis ka minust sai peakoolitaja. Selleks ajaks oli Eesti haridusmaastikul mitu põnevat robootikakomplekti ja roboteid hakati jõudsalt kasutama üldhariduskoolides kui ka lasteaedades.
Alates 2016 aastast sai minust ametlik Hariduse ja Infotehnoloogia SA (HITSA) koolitaja.
Viimase 10 aasta jooksul olen läbi viinud üksi või siis kaaskoolitajana üle 100 koolituse.
Koolitusmaterjalide sektsioonist leiab minu poolt läbi viidud koolituste materjalid. Sealt leiab ka mõningase tagasiside, mis koolitatavad on minu koolitustele jätnud.
Õppematerjalide sektsioonist leiab mõned valitud õppematerjalid, juhendid või väljakud, mis olen loonud selleks, et Eesti haridusliku robootika õpetajal oleks kergem oma tunde läbi viia ja vajalikku abi saada.
Enesetäienduse sektsioonist leiab informatsiooni minu osaluse kohta erinevates Eesti kui ka välismaa projektides, mis on andnud mulle võimaluse hästi palju reisida ja paljudelt inimestel inspiratsiooni hankida.
2013 aastal sain MTÜ Robootikaga riiklikku tunnustuse kui Aasta Teaduse Populariseerijad 2013 ning 2015 aastal sain kolleegi Heilo Altiniga tunnustuse kui Aasta Hariduse Sõber 2015.