Laiuse Põhikoolis toimus maakondadevaheline robootikavõistlus


22.mail toimus Laiuse Põhikoolis järjekordne Jõgevamaa ja selle lähimaakondade vaheline robootikavõistlus, mis sai toimuma tänu Jõgevamaa OVL-le.

Sel korral jäi Jõgeva maakonna esindus napiks, kohal oli Jõgevamaa Gümnaasium ja Laiuse põhikool. Lääne-Virumaalt osalesid Rakke Gümnaasium, Väike-Maarja Õppekeskus, Väike-Maarja Gümnaasium, Rakvere Ametikool, Rakvere Reaalgümnaasium, Sõmeru ANK, Uhtna põhikool ja Lahu algkool. Üks võistleja esindas ka Koeru keskkooli. Seetõttu muutus ka ürituse nimi, mis enne toimus „Jõgeva maakonna robootikavõistlused“ nime all. Kokku osales 38 õpilast, 14 võistkonda.

Aladest oli kavas kiirendusvõistlus ja slaalom. Eraldi hindamisele läks robotite disain. Võistelda võis nii individuaalselt kui võistkonnaga. Kuna käes on kooliõpp ja kõik väsinud tõsisest peamurdmisest, siis sai otsustatud, et sõidukeid võib juhtida nutiseadmete abil, reeglid peaaegu puudusid.

Esimesena said osavõtjad kandideerida disaini auhinnale. Zürii silme eest käis läbi väga huvitavaid ja asjalikke sõidukeid. Nii näiteks oli ühel slaalomirobotil kasutatud diferentsiaali, mida eelmistel kordadel nähtud pole. See sõiduvahend tõigi Triblox 4 liikmele Aimar Karrikule Rakvere Reaaalgümnasiumist peaauhinna. Äärmiselt huvitav nägi välja ka Rakke Gümnaasiumi noormeeste robot, kus oli kasutatud kokku  4 LEGO NXT aju.

Kiirendusvõistlusel tuli läbida 10 meetri pikkune distants, osalejatel oli kaks katset, arvesse läks parim aeg. Kahe võistkonna ajavahe tuli nii olematu, et kolmanda koha selgitamiseks otsustasid kohtunikud nad korraga rajale lasta, kiirem sai koha endale napsata. Kiirendusvõistluse esikoha viisid koju noormehed Urmo Olesk ja Siim-Sander Lõoke Jõgevamaa Gümnaasiumist, teine koht kuulus Väike-Maarja võistkonnale, kolmandaks jäi Rakke Gümnaasiumi võistkond Juhan Liiv.

Slaalomis pidi robotsõiduk läbima ca 7 meetrise distantsi, kuhu oli paigutatud takistused (koonused). Osalejatel oli samuti kaks katset, arvesse läks parim aeg. Slaalomirajalt võttis võidu Väike-Maarja, teine koht kuulus Uhtna Põhikooli võistlejale ning kolmanda auhinnalise koha pälvis Triblox1 Sõmeru ANK-st.

Kuni kohtunikud otsuseid langetasid, said osalised keha kinnitada kringliga.

Juba aastaid on rakendanud süsteemi, et auhinna saavad kõik osalejad ja välja kuulutatakse ainult kolm esimest kohta. Võidumeeskondade liikmed said auhinnalaualt valida esimestena, teised pääsevad juhuslikus järjekorras, mille määrab läbisegatud tänukirjade pakk.

Tahame kiita ka tublisid juhendaid Vello Mägi, Velle Taraste, Leelo Ambos ja Rasmus Kits, kes võtsid vaevaks oma meeskondadega Laiusele tulla. Õhinaga lubati järgmist aastat ootama jääda, et siis jälle omavahel mõõtu võtta. Osalemissoovi on avaldanud ka Viljandi koolid, oodata on osalejaid ka Järvamaalt.

Rain Sirel
Laiuse Põhikool

Uudised

Meil on hea meel teatada, et selle hooaja Eesti eelvoorud…

FLL Cargo Connect 2021/2022 hooaja FINAAL toimub 26. märts 2022…

Vaata kõiki

Ürituste kalender

Üritused puuduvad
etEstonian