FLL Jr. – Milline LEGO valida?


Paljudel tekib ehk küsimus, millist LEGO komplekti siis FIRST LEGO League Jr. hooajal kasutada? Vastus on lihtne…

FIRST LEGO League Jr. hooajal tuleb meeskondadel valmistada motoriseeritud LEGO mudel. See tähendab, et teie LEGO klotsidest ehitatud mudelil/maketil peab midagi liikuma! Kasutada tohib ainult LEGO vidinaid (klotse, mootoreid, andureid jne). Ainult need kaks piirangut ongi!

1. Kõige lihtsam on soetada endale LEGO WeDo robootikakomplekt. Antud komplektis on liikuvaks osaks LEGO PowerFunctions mootor, mida saab hõlpsasti oma LEGO klotside külge panna. Samuti on WeDo komplektiga kaasas hulgaliselt LEGO klotse, erinevad andurid ja USB jaotur, mis võimaldab LEGO mudelit arvutis programmeerida ja liikuma panna! Lisainfo komplekti kohta RoboMiku veebipoest.

2. Kui WeDo baaskomplektist jääb väheks ja soov on oma mudelile veel huvitavaid juppe külge panna, siis võib juurde soetada WeDo lisakomplekti! Lisainfo RoboMiku veebipoest.

3. Kui aga robootika platvorm tundub esialgu kas kallis või keeruline, siis asja ajab ära ka LEGO PowerFunctions komplekt. Selles on korraga olemas nii jupid, erinevad mootorid kui ka mootorite liigutamiseks eraldi akupakk (batterypack). Lisainfo RoboMiku veebipoest.

4. Ning kui teil vedeleb juba kas kodus või lasteaias hulgaliselt LEGO klotse, siis kõige soodsam on muretseda omale PowerFunctions mootorid ja PowerFunctions akupakk. Need leitavad samuti RoboMiku veebipoest SIITSIIT ja SIIT.

Laste poolt ehitatud vahvate LEGO mudelitega saab tutvuda Näidete lehel!