FLL Jr. – Meeskonnad


Igaüks võib FIRST LEGO League Jr.® meeskonna moodustada. Juhendajal ei ole tarvis masinaehituse taustateadmisi või tehniliste oskuste olemas olu. Kõik meeskonna juhendamiseks vajaminevad materjalid antakse pärast meeskonna registreerimist. Oluline on, et juhendajal on tahtmist meeskonda aidata ja valmisolek igal nädalal paari tunni jooksul meeskonnaga tegeleda. Eestis saab meeskonda registreerida (SIIT)

Mis on FIRST LEGO League Jr. meeskond?

  • Meeskonnad moodustatakse 2-6 lapsest vanuses 6-9.
  • Meeskonna võib moodustada naabruskonna lastest, kooliõpilastest, Kodutütardest või Noorkotkastest, perekonnaliikmetest, huviringides osalejatest, jne.
  • FIRST® ei moodusta ise ühtegi meeskonda ega suuna lapsi meeskondadesse. Iga täiskasvanu võib oma kohalikul tasandil meeskonna moodustada.
  • Lapsed ehitavad LEGO® elemente kasutades antud aasta teemaga seotud mudeli, millel on nii lihtelementidest osa ning vähemalt üks liikuv osa.
  • Meeskonnad teevad uurimistööd Võistluse teema kohta ja esitavad leitud informatsiooni Näita Mind plakatil.
  • Juhendajatel on ligipääs käimasoleva hooaja Võistluse materjalidele pärast meeskonna registreerimist.

Registreerunud meeskonnad võivad osaleda FIRST LEGO League Jr. üritusel ja jagada tehtud tööd FIRST LEGO League Jr. Online Showcase internetilehel.

Kas juhendamine on raske ja kes võib olla meeskonna juhendaja?

Meeskonna juhendaja võib olla lapsevanem, huviringijuht, lasteaiakasvataja või kooliõpetaja. Juhendajal ei pea olema eelteadmisi robootikast, aga tal on soovituslik läbida tasuta väljaõpe. Juhendajatele on olemas eestikeelne mahukas digitaalne eestikeelne juhendaja käsiraamat. Samuti on LEGO WeDo robotikomplektiga kaasas abimaterjalid, mis teevad vajalike teadmiste omandamise väga lihtsaks. Kõik hooajal osalevad juhendajad ning vanemad on kaasatud ühtsesse meilinglisti, kus saab kõige uuemat infot ja ka teistega oma kogemusi vahetada.

Meilinglistiga saab liituda aadressil:

http://lists.ut.ee:8888/wws/subrequest/jrfll

Karta ei ole midagi – FIRST LEGO League Jr. hooaeg on sama lõbus nii lastele kui ka juhendajatele!