Meil on hea meel teatada, et selle hooaja Eesti eelvoorud…
24. aprillil toimus Jõhvi Spordihoones suur üleriigiline robootikavõistlus “RoboMiku lahing 2016”. Võistlusest võttis osa pea 190 meeskonda ligikaudu 500 osalejaga (sh juhendajad). Võistlusalasid on 13, sh nii robotiehitamist kui ka lihtsalt programmeerimist. Robootikapäeval sai osaleda LEGO Mindstormsi PID algoritmi töötoas, LEGO kiirendusauto ehitamise töötoas ning mõõtu sai võtta ka inimestevahelises SUMO-s. Peale 13 võistlusalade võitjate valiti välja ka parim robootika kool 2015/16 hooajal ning parim uustulnuk 2015/16 hooajal.
Karikas “RoboMiku Rändkarikas” – parim robootikakool 2015/16 hooajal (valiti välja järgmiste kategooriate summana – LEGO Linnaläbimine, LEGO Joonejärgimine, LEGO Folkrace ning LEGO Sumo). Võitjaks osutus juba kolmandat aastat järjest – Robootika.COM
Karikas “Runner Up Robootika 2016” – kool, kes on silma jäänud viimasel aastal suure aktiivsuse ja laste hulgaga tegevustes nii koolis sees, kui võistlustel – Laagri Huvialakool (RoboMiku Lahingul oli väljas 12 meeskonnaga)
Alade tulemused:
- LEGO linnaläbimine
I – Robootika.COM – Tallinn
II – Vilexodus 2 – Viljandi Kesklinna kool
III – Krokodill – Pirita Majandusgümnaasium - LEGO Sumo
I – Robootika.COM – Tallinn
II – Robootika.COM – Tallinn
III – Termin@tors – Narva Kesklinna Gümnaasium - LEGO Joonejärgimine
I – Termin@tors – Narva Kesklinna Gümnaasium
II – Robootika.COM – Tallinn
III – Master – Tallinna Linnamäe Vene Lütseum - LEGO Folkrace
I – Termin@tors – Narva Kesklinna Gümnaasium
II – Robootika.COM – Tallinn
III – Markus – Käina Kool - Joonejärgimine – tava
I – Skorpion – Tallinna Tehnikaülikooli Robotiklubi
II – Attempt – Tallinna Tehnikaülikool
III – KG Junior – Kuressaare Gümnaasium - Trahs Trek Robotimäng
I – VICTORY – Tallinna Pae Gümnaasium
II – Nimetu – Tartu Veeriku Kool
III – Vinni CM Pro – Vinni Pajusti Gümnaasium - NXT/EV3 animatsioon
I – Vilexodus 1 – Viljandi Kesklinna kool
II – Cutey Factory – Tallinna 21. kool
III – Laagri Pisipõnn – Laagri Huvialakool
- Juhendajate LEGO Sumo
I – Vladimir Runin – Narva Kesklinna Gümnaasium
II – Veiko Vahur – Tallinna Saksa Gümnaasium
III – Olle Arak – Kuressaare Gümnaasium
- FIRST TECH Challenge
I – Robootika.COM – Tallinn
II – Rakke Veldur – Rakke Gümnaasium, Koeru keskkool, Jõgevamaa Gümnaasium
III – KG Illuminaatorid – Kuressaare Gümnaasium
- Scratch animatsioon
I – Vilexodus 1 – Viljandi Kesklinna kool
II – SAM – Vara Põhikool
III – Laagri Darkside 2 – Laagri Huvialakool
- Scratch mäng
I – VJK Robot I – Viljandi Jakobsoni kool
II – Termin@tors – Narva Kesklinna Gümnaasium
III – ProRobo – Tartu Veeriku Kool
- Folkrace
I – Tallinna Tehnikaülikooli robotiklubi
II – Keramsiitplokk – Tallinna Polütehnikum
III – Diginakkus – Tallinna Polütehnikum
- Vabaklass
I – Rakke Veldur – Rakke Gümnaasium, Koeru keskkool, Jõgevamaa Gümnaasium
II – Rakke Robikad ja Rakke jäätunud – Rakke Gümnaasium
III – Satelliit – Rõuge Põhikool
Korraldajad tänavad kõiki osalejaid, juhendajaid, kohtunikke, vabatahtlikke ja muidugi kõiki toetajaid – RoboMiku e-pood, Jõhvi Vallavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Microsoft Eesti, Vaata Maailma SA, Tartu Ülikool, Redeem Nordics OÜ, Põltsamaa Felix, Kalev Chocolate Factory, Robotex, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Datafox jt.
Üritust korraldas MTÜ Robootika ja RoboTalu robootikaring