Cooperation partners


​​

Tartu Ülikool – on olnud MTÜ Robootika suureks toeks ja partneriks erinevates Euroopa Liidu ja muudes projektides. Samuti on TÜ üks suuremaid FIRST LEGO League robootikavõistluse promootoriks ja toetajaks. Koos oleme korraldanud erinevaid robootika-alaseid koolitusi ja infopäevi. Koostöös Tartu Ülikooli erinevate valdkondadega valmivad robootika-alased õppematerjalid nii bakalaureuse- kui ka magistritööde raames.
vaatamaailma_logo_suur_200h Vaata Maailma SA – tegeleb noortele suunatud IT-alaste huviringidega läbi Nutilabori projekti. Nutilabori projekt toetab IT huviringe vahendite soetamisel või huviringi juhendaja tasustamisel. Vaata Maailma vahendid tulevad eraettevõtlusest läbi toetajate nagu Telia, Swedbank jt.
ITT Group – Tegeleb hariduslke robootikavahendite loomise ja maaletoomisega. Nende tuntuim platvorm on Robootika Kodulabor. Koostöö ITT Groupiga sai alguse läbi erinevate projektide, mida me koos Raivo Selliga (ITT Group juhataja) eest vedanud oleme. Koos on välja töötatud Eesti esimene “Mehhatroonika ja robootika” valikaine gümnaasiumiastmele, mille raames valmisid õppematerjalid robootika teooriatundideks ja töövihik praktiliste tundide läbiviimiseks. Eestis on välja kujunenud selline olukord, kus MTÜ Robootika suunab oma tegevused pigem eel-, alg- ja põhikooli õpilastele ja ITT Group toetab keerulisemaid süsteeme gümnaasiumi astmele.
Hariduse ja Infotehnoloogia SA (HITSA) – Läbi Progetiigri projekti ja muude ettevõtmiste oleme koostöös HITSA-ga robootikat populariseerinud mitmeid aastaid. Koostöö sai alguses Tiigrihüppe SA aegadest, mil Tiigrihüpe oli Eesti haridusliku robootika suurtoetaja. HITSA on see asutus, mis läbi oma arvutiteel juhitavate seadmete taotlusvooru toetab koole robootika komplektide soetamisel ja samuti korraldab ja finantseerib robootika koolitusi. HITSA korraldab ka iga-aastaseid  noortele suunatud IT-alaseid konkursse, kuhu ka robootika on tihedalt sisse põimitud.
Robotex – Eesti suurim robootikavõistlus, mis leiab aset tavaliselt novembri lõpus või detsembri alguses TTÜ Spordihoones. MTÜ Robootika ja Robotex on mitmeid aastaid koostööd teinud, et ühiselt hariduslikku robootikat propageerida ja populariseerida. Oleme alati julgustanud lapsi sügiseti Robotexist osa võtma ja oleme ka ise info ja töötubadega alati väljas olnud. Pisikeses Eestis ei ole otstarbekas väga konkureerida ja veel eriti kitsal alal nagu robootika, siis on olukord selliselt välja kukkunud, et Robotex pakub robootikutele väljundit sügishooajaks ja MTÜ Robootika talve ja kevadhooajaks.
AHHAA Teaduskeskus – aitab nõu ja jõuga läbi viia erinevaid robootika-alaseid võistlusi. Koos korraldame robootikapäevi, kus näitame lastele põnevaid roboteid ja viime läbi töötube. Samuti oleme saanud soodsamalt kasutada AHHAA erinevaid ruume, et läbi viia koolitusi ja seminare. AHHAA töötajad on meile nagu kolleegid 🙂

 

 

en_USEnglish