1000 lasteaia– ja algkoolilast panevad enda loodud robotid proovileRobootika paelub üha nooremaid. Sel nädalavahetusel kohtuvad 5- kuni 9-aastased noored robootikud Tallinnas ja Tartus kolmandal FIRST LEGO League Jr robootikanäitus. Näitusele on oodata umbes 1000 last ehk 130 meeskonda üle Eesti.

Võistluse korraldaja Ramon Rantsus tõdes, et noorte huvi robootika vastu saab alguse sageli lasteaias või koolis, kus tehtav süvendatud huvitegevus ja teadlik robootika toomine õppetöösse toetab robootikahuvi tugevnemist.

„Mida nooremas eas lapsed robootika või reaalteaduste maailmaga kokku puutuvad, seda kirglikumalt ja mängulisemalt nad seosed ja eripärad ära õpivad. Loodame, et robootikavõistlus kui üks väljund tekitab uudishimu ka tulevastel aastatel robootikaga süvitsi edasi tegutseda, sest see on valdkond, kus igasugune potentsiaal on väärtuslik,“ rääkis Rantsus.

FIRST LEGO League Jr on robootikat, teadust ja tehnikat hõlmav programm, kus kuni kuueliikmelised meeskonnad ehitavad LEGO klotsidest liikuva mudeli ehk roboti ja uurivad sellel aastal prügi mitmekesist maailma. Näitustel demonstreerivad nad oma liikuvat mudelit ning tehtud uurimustööd „Näita mind“ plakatiga.

FIRST LEGO League Jr arendab laste meeskonnatöö, eneseväljenduse, esitluse, insenerimõtlemise ning programmeerimise oskust.

FIRST LEGO League Jr toimub laupäeval, 2. aprillil Tallinnas Sparta spordikeskuses algusega kell 10 ja 14 ning pühapäeval, 3. aprillil Tartus AHHAA teaduskeskuses kell 11.

Meeskonnad tulevad Laagrist, Tallinnast, Koselt, Kiilist, Kohilast, Kahtlast, Viimsist, Laulasmaalt, Kuressaarest, Roelast, Tõstamaalt, Pärnust, Kongutalt, Tartust, Hummulist, Muugalt, Võrust, Põltsamaalt, Elvast, Paidest, Rakkest ja Vändrast.

Meeskonnaliikmeid tuleb näitusepäeval tunnustama Jänku-Juss ning Käsilased Stuart ja Kevin. Kommi jagab Mesikäpp.

Võitlust korraldab MTÜ Robootika koostöös Tartu ülikooliga.

Uudised

30 ja 31 märts 2024 toimus Lõuna-Eesti ilusaimate metsade vahel…

Eelneval nädalavahetusel, 15.-16. aprill pidasime maha FLL Eesti Superpowered hooaja…

Meil on hea meel teatada, et selle hooaja Eesti eelvoorud…

Vaata kõiki

Ürituste kalender

Üritused puuduvad
etEstonian